Fototerapia

Jakość skóry jest bardzo ważna dla jej wyglądu, to właśnie determinuje jej młody wygląd i sprawia że jesteś atrakcyjna. Wraz z wiekiem i działaniem promieniowania UV dochodzi do pojawienia się wiotkości, przebarwień, widoczne są naczynka lub rumień. Czy jest zabieg skuteczny, mocno pobudzający skórę do przebudowy a jednocześnie mało inwazyjny i nie wyłączający mnie z życia?

Fototerapia

Co to jest fototerapia?

Podczas fototerapii wykorzystujemy światło widzialne o określonej długości fali. Fala świetlna niesie ze sobą energię, która jest adsorbowana w skórze głównie przez pigment i drobne naczynia krwionośne, dochodzi do uszkodzenia tych struktur w powierzchownych warstwach skóry. Konsekwencją tego selektywnego uszkodzenia jest eliminacja tych niedoskonałości. Energia światła dociera również do komórek skóry stymulując odnowę komórkową.

Efekt zabiegu

Wyraźne rozświetlenie skóry, likwidacja przebarwień i rumienia na skórze. Skóra nabiera młodzieńczego wyglądu.

Opis zabiegu

Zabieg fototerapii jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie uszkadza skóry. Znieczulenie nie jest wymagane. Skóra naświetlana jest punkt po punkcie, podczas zabiegu Pacjentka odczuwa gorąco. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być odczuwane pieczenie, skóra wymaga chłodzenia. W zależności od potrzeb i kwalifikacji wymagane są 2-3 zabiegi w odstępach miesięcznych. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można od razu wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu obowiązkowa jest fotoprotekcja SF 50.