Kwas hialuronowy - wypełnienie

Z wiekiem zauważamy utratę objętości tkanek na twarzy, dotyczy to tkanki tłuszczowej, grubości skóry, kości, możemy zauważyć smutek bo opadły kąciki ust . W dolnej części twarzy uwidacznia się nawis tkanki zwany chomikiem, bruzdy nosowo-wargowe pogłębiają się powodując że twarz jest starsza i obwisła. Widoczne oznaki starzenia są spowodowane nieuniknionym procesem utraty objętości pod skórą. Czy da się odbudować objętość tak aby nadać kształt twarzy sprzed lat? Tak aby być bardziej atrakcyjną i młodszą? Czy można zapobiec działaniu grawitacji i poprawić owal twarzy?

Kwas hialuronowy - wypełnienie

Co to jest zabieg kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Odpowiada ona za nawilżenie i sprężystość skóry, a także za jej młody i promienny wygląd. Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym, to bezpieczna i niechirurgiczna metoda poprawy stanu skóry i przywrócenia objętości tkanek. Polega ona na miejscowym wstrzykiwaniu preparatu, dzięki któremu natychmiast uzyskujemy pożądane rezultaty. Dostępne są różne preparaty dedykowane do wypełniania poszczególnych części twarzy. Znajomość anatomii, procesu starzenia i technik podania jest kluczowa podczas tego zabiegu, wpływa na jego bezpieczeństwo i znacząco przekłada się na pożądany efekt.

Efekt zabiegu

W zależności od Twoich oczekiwań i widocznych zmian związanych z wiekiem, możemy uzyskać poprawę owalu twarzy, przywrócić tkankom ich poprzednią objętość. Skóra będzie bardziej napięta i nawilżona, spłyceniu ulegną bruzdy i zmarszczki. Kluczowe dla mnie jest to, że zabiegi z użyciem wypełniaczy nie są zabiegami które wykonuję na początku. Jest to kolejny etap odmłodzenia, wcześniej proponuję biorewitalizację i zabiegi służące przebudowie struktury skóry a potem ewentualną subtelną korektę dającą naturalny efekt a nie efekt przerysowania, tworzenia innej twarzy i nadanie zbyt dużych objętości poszczególnym jej częściom. Twoja twarz po zabiegu ma być piękna i naturalna zgodnie z moją dewizą less is more!!!

Opis zabiegu

Po kwalifikacji do zabiegu i określeniu zakresu zabiegu, wykonuję wstrzyknięcie preparatu igłą lub kaniulą w określony obszar. Zabieg jest mało bolesny i nie wymaga znieczulenia (większość preparatów zawiera lidokainę co wpływa na komfort zabiegu). Iniekcja kwasu hialuronowego trwa kilkanaście minut, efekt widoczny jest od razu, pełny rezultat widoczny jest po ok. 2-3 tygodniach i utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy.