Leczenie łysienia

Leczenie nadmiernego wypadania włosów czy łysienia jest długotrwałe i wymaga ścisłej współpracy z lekarzem. W zależności od przyczyny i rodzaju łysienia wdrażane są inne strategie leczenia. Najczęstszym typem łysienia zarówno u mężczyzn i kobiet jest łysienie androgenowe, decydująca rolę odgrywa poziom androgenów i predyspozycje genetyczne. W tym typie łysienia leczenie musi być stałe i konsekwentne ponieważ nie da się wyeliminować przyczyny łysienia. Kluczem do powstrzymania łysienia jest odpowiednia diagnoza i rozpoznanie rodzaju łysienia.

Leczenie łysienia

Na czym polega leczenie?

W przypadku łysienia androgenowego celem jest zahamowanie wypadania włosów i stymulacja odrostu we wczesnych etapach tego rodzaju łysienia. Leczenie obejmuje stosowanie miejscowe minoksydylu 2% lub 5% lub podanie leków doustnych, wspomagane mezoterapią witaminową i osoczem bogatopłytkowym. Najnowszym zabiegiem jest wykorzystanie komórek macierzystych pobranych z wycinków skóry głowy pacjenta i podanych metodą głębokiej mezoterapii (zabieg Regenera Activa). Coraz szersze zastosowanie ma przeszczep włosów dzięki nowoczesnym, małoinwazyjnym technikom stosowanym podczas zabiegu (metoda FUE).

Efekt zabiegu

W początkowej fazie zależy nam na zahamowaniu procesu wypadania włosów, efekt ten uzyskujemy u ok.70 % pacjentów po mniej więcej 5-6 miesiącach, kolejnym etapem jest uzyskanie odrostu. Leczenie jest długotrwałe i wymaga doskonałej współpracy z lekarzem.

Zapraszam na konsultację trychologiczną