Mezoterapia

Jak sprawić by moja skóra była bardziej nawilżona, napięta, miała piękny koloryt i blask? Dbam o skórę poprzez pielęgnację, piję dużo wody a skóra nadal jest wiotka, sprawia wrażenie ciągle przesuszonej. Czy możliwe jest nawilżenie i odżywienie skóry od wewnątrz?

Mezoterapia

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym pobudzającym naturalne procesy regeneracyjne. To metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging. Mezoterapia igłowa w przeciągu ostatnich lat uzyskała dużą popularność jako podstawowy zabieg biorewatalizacyjny. Jej niewątpliwą zaletą jest mała inwazyjność, krótki okres rekonwalescencji i doskonałe efekty po serii zabiegów. Zabieg jest dedykowany do każdego rodzaju skóry i może być wykonywany przez cały rok. Zaletą tej metody jest jej uniwersalność i wszechstronność. Zabieg nadaje się do każdego rodzaju skóry a bogata gama produktów do mezoterapii powoduje, że metoda ta może być zastosowana jednocześnie na kilka problemów a sam koktajl do mezoterapii dobrany indywidualnie zarówno na twarz, szyję, dekolt jak i dłonie.

Efekt zabiegu

Głębokie nawilżenie i odżywienie skóry, poprawa kolorytu oraz napięcia skóry, zmniejszenie drobnych zmarszczek.

Opis zabiegu

Zabieg polega na podaniu substancji aktywnych do skóry właściwej za pomocą bardzo małej igły. Preparat jest umieszczany w skórze w postaci depozytów, wyczuwalnych jako niewielkie grudki które po 2-3 dniach ulegają całkowitemu wchłonięciu i zaczynają działać. Zabieg wymaga znieczulenia kremem z lidokainą, trwa łącznie ok. 1 godziny. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, spuchnięta, widoczne są grudki substancji aktywnych, które wchłaniają się to po 2-3 dniach. Zaleca się 5-6 zabiegów w serii w odstępach 2-3 tygodnie, ilość i intensywność jest dobierana indywidualnie do potrzeb i stanu Twojej skóry. W indywidualnym planie terapeutycznym zabieg ten stanowi wyjście do procesu odmłodzenia i rewitalizacji skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Duży wybór preparatów i substancji do mezoterapii pozwoli mi na stworzenie planu szytego na miarę i dającego najlepsze dla Ciebie rezultaty.