Mikronakłuwanie Dermapen® 4

Jakość skóry jest bardzo ważna dla jej wyglądu, to właśnie determinuje jej młody wygląd i sprawia ze jesteś atrakcyjna. Wraz z wiekiem i działaniem promieniowania UV dochodzi do pojawienia się wiotkości, przebarwień, skóra jest cienka i odwodniona. Czy jest zabieg skuteczny, mocno pobudzający skórę do przebudowy a jednocześnie mało inwazyjny i nie wyłączający mnie z życia?

Mikronakłuwanie Dermapen® 4

Co to jest mikronakłuwanie Dermapen® 4?

Zabieg polega na intensywnym pobudzeniu fibroblastów i dostarczeniu stymulujących substancji za pomocą szybko pulsujących igieł. Powstałe mikrourazy uruchamiają naturalne zdolności skóry do odbudowy i produkcji kolagenu.

Efekt zabiegu

Widzimy wyraźną poprawę gęstości i elastyczności skóry, spłycenie porów i drobnych zmarszczek oraz poprawę kolorytu. Poprawę odżywienia skóry, redukcję rozstępów i blizn potrądzikowych.

Opis zabiegu

Po konsultacji i dobraniu indywidualnego protokołu zabiegowego skóra jest znieczulana kremem z lidokainą. Zabieg z zastosowaniem Dermapen®4 trwa około 30-45 minut. Urządzenie daje mi wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry. Na skórę nanoszę odpowiedni preparat stymulujący i wykonując kilka przejść pokrywam nakłuciami cały obszar poddany zabiegowi. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie, komfort i szybsze gojenie zapewnia specjalna maska i linia dermokosmetyków DP Dermaceuticals, dobrana indywidualnie do potrzeb Twojej skóry. Zaczerwienie mija po 2-3 dniach. Pełny efekt obserwujemy w ciągu kilku tygodni. Zabieg należy wykonać w serii 4-5 zabiegów w odstępach 3 do 6 tyg. w zależności od stanu wyjściowego skóry.