Osocze bogatopłytkowe

Jak sprawić by moja skóra była jak najdłużej jędrna, pełna blasku, elastyczna. Czy możliwe jest spowolnienie procesu starzenia i utrzymanie dynamiki procesów regeneracyjnych sprzed lat? Czy możliwe jest stosowanie metod naturalnych tak ważnych dla mnie i nie ingerowanie w moja skórę substancjami „obcymi”. Bardzo zależy mi na naturalnym wyglądzie i przywróceniu gęstości skórze, chcę aby proces przebiegał powolnie i był dla mnie w pełni bezpieczny. Z wiekiem procesy regeneracyjne w skórze ulegają wyraźnemu spowolnieniu, spada aktywność fibroblastów komórek odpowiedzialnych za produkcje kolagenu, kluczowego składnika skóry odpowiedzialnego za młody wygląd. Doskonałą metodą pobudzenia procesów regeneracyjnych jest osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe

Co to jest zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe to zabieg wykorzystujący naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji. Preparat uzyskujemy z własnej krwi pacjenta. Podanie osocza bogatopłytkowego odbywa się drogą mezoterapii igłowej w skórę właściwą. Kluczowym procesem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu co istotnie wpływa na stan skóry. W zabiegu osoczem bazujemy wyłącznie na naturalnych procesach regeneracyjnych. Procesy te występują fizjologicznie podczas gojenia ran.

Efekt zabiegu

Proces stymulacji i przebudowy skóry prowadzi w efekcie do jej rewitalizacji, uzyskania sprężystości i napięcia, spłycenia drobnych zmarszczek, poprawy kolorytu skóry. Efekty narastają powoli w ciągu 2-3 miesięcy po serii zabiegów. Zabieg osocza bogatopłytkowego w mojej praktyce jest istotnym elementem indywidualnego planu terapeutycznego.

Opis zabiegu

Po zakwalifikowaniu do zabiegu, pobieram krew, która następnie jest wirowana w specjalnej wirówce, pozwala to uzyskać osocze w którym jest zagęszczona ilość płytek krwi. To właśnie płytki krwi podane w skórę metodą mezoterapii igłowej uruchamiają całą kaskadę procesów przebudowy skóry. Zabieg wymaga znieczulenia kremem z lidokainą i trwa łącznie ze znieczuleniem ok 1,5 godziny. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, możliwe są pojedyncze siniaki i obrzęk. Zalecane są 3 zabiegi w serii w odstępie miesiąca pomiędzy zabiegami.