Peelingi medyczne

Gdy moja skóra traci młodzieńczy blask, jest ziemista i szorstka czuję się mniej atrakcyjna. Z wiekiem widać na skórze wiele niedoskonałości w tym przebarwienia wynikające z ekspozycji na promieniowanie UV, koloryt skóry i jej jędrność pozostawia wiele do życzenia, jak zadbać o skórę w takim przypadku?

Peelingi medyczne

Co to są peelingi medyczne?

Peelingi medyczne (chemiczne) są zabiegiem polegającym na złuszczeniu martwego naskórka i uzyskaniu gładszej i promiennej skóry. W zależności od oddziaływania kwasów na skórę można wyróżnić kwasy powierzchowne – które działają tylko na powierzchni naskórka, średnio głębokie – które docierają do skóry właściwej oraz głębokie – penetrujące warstwę siateczkową skóry.

Efekt zabiegu

Skóra staje się rozświetlona, bez przebarwień. Pory zmniejszają się, małe zmarszczki ulegają wypłycaniu.

Opis zabiegu

Po konsultacji i kwalifikacji do zabiegu, nakładam peeling medyczny na skórę twarzy, w zależności od rodzaju peelingu i zastosowanej substancji chemicznej czas zabiegu może się różnic, rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry. Po określonym czasie aplikacji peeling jest neutralizowany i nakładane są substancje łagodzące. Po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona, po 2 dniach często występuje złuszczenie naskórka. Peelingi medyczne są istotnym elementem indywidualnego programu terapeutycznego.