Stymulatory tkankowe

Jak sprawić by moja skóra była jak najdłużej jędrna, pełna blasku, elastyczna. Czy możliwe jest spowolnienie procesu starzenia i utrzymanie dynamiki procesów regeneracyjnych sprzed lat? Bardzo zależy mi na naturalnym wyglądzie i przywróceniu gęstości skórze, chcę aby proces przebiegał powolnie i był dla mnie w pełni bezpieczny. Z wiekiem procesy regeneracyjne w skórze ulegają wyraźnemu spowolnieniu, spada aktywność fibroblastów komórek odpowiedzialnych za produkcje kolagenu, kluczowego składnika skóry odpowiedzialnego za młody wygląd. Doskonałą metodą pobudzenia procesów regeneracyjnych jest stosowanie stymulatorów tkankowych np. hydroksyapatytu wapnia.

Stymulatory tkankowe

Co to są stymulatory tkankowe?

Hydroksyaspaptyt wapnia jest naturalną substancją występującą w organizmie. Po podaniu preparatu (Radiesse) następuje stymulacja fibroblastów. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. W efekcie poprawia się objętość i kontur, pojawia się wyraźny lifting i zwiększenie gęstości skóry. Na tym polega działanie stymulujące przebudowę skóry.

Efekt zabiegu

Efekty po zabiegu są natychmiastowe, dzięki matrycy żelowej widoczny jest efekt wypełnienia i napięcia skóry. Z czasem żel zostaje pochłonięty przez makrofagi a jego miejsce zajmuje kolagen, wytworzony dzięki działaniu hydroksyapatytu wapnia, nowopowstała siatka włókien kolagenowych daje długofalowe wzmocnienie struktury skóry właściwej. Poprawia się owal twarzy, efekt liftingu i zwiększenie gęstości skóry. Efekty zabiegu utrzymują się około roku a u niektórych pacjentów nawet dwa lata. Efekt jest naturalny i nie prowadzi przerysowania rysów twarzy.

Opis zabiegu

Obszar poddany zabiegowi znieczula się miejscowo kremem znieczulającym, następnie po dokładnej dezynfekcji skóry zaznaczam miejsca wkłucia i wektory podania preparatu tak aby zabieg był bardzo precyzyjny. Preparat podawany jest kaniulą, która zapewnia równomierne podanie preparatu na dużej powierzchni w celu uzyskania naturalnego wyglądu. Dodatkowo kaniula zapewnia bezpieczeństwo podania i mniejszą traumatyzację okolicznych tkanek. Po zabiegu przemasowuję podany preparat w celu równomiernej integracji ze skórą. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, mogą być niewielkie siniaki utrzymujące się kilka dni, skóra jest lekko obrzęknięta, przez 2-3 dni pacjent może wyczuwać lekkie zgrubienia w miejscu podania preparatu, które same znikają.