Toksyna botulinowa - Botox

Zmarszczki wokół oczu, poprzeczne linie na czole czy bruzda pomiędzy oczami zwana lwią zmarszczką pogłębiające się z wiekiem, powodują że wyglądamy starzej, wyraźnie dodaje to nam wieku, twarz wygląda na zmęczoną. Czego oczekuję, jakie są moje potrzeby, co mi przeszkadza? Chcę wyglądać młodziej, atrakcyjniej, nie chcę mieć tych zmarszczek, chcę mieć łagodniejszy wyraz twarzy, chcę wyglądać na wypoczęta, chcę mieć bardziej otwarte oczy, chce mieć błysk w oku sprzed lat!!!

Toksyna botulinowa - Botox

Co to jest Botox?

Toksyna botulinowa (botox) działa bezpośrednio na mięsień poprzez blokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. W ten sposób zablokowany mięsień ma ograniczoną kurczliwość i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Istotą zabiegu jest precyzyjne podanie określonej ilości jednostek preparatu w mięsień odpowiedzialny za powstanie zmarszczek np. „kurze łapki” to wynik działania mięśnia okrężnego oka. Toksyna botulinowa podana w ten sposób jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

Efekt zabiegu

Dzięki zablokowaniu skurczu mięśni dochodzi do wygładzenia zmarszczek i bruzd. Twarz wygląda na wypoczętą, rysy twarzy są łagodniejsze. Czujemy się młodsi i bardziej atrakcyjni, wraca błysk oka sprzed lat. Bardzo ważne jest dla mnie aby uzyskać efekt naturalny z częściową ruchomością mięśni, podanie zbyt dużej ilości toksyny powoduje zamrożenie twarzy i efekt maski co daje karykaturalny i nienaturalny wygląd.

Opis zabiegu

Po kwalifikacji do zabiegu obliczam ilość jednostek toksyny botulinowej koniecznej do zablokowania mięśni. Następnie wykonuję iniekcje w konkretne miejsce, iniekcja wykonywana jest maleńką igłą. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa ok. 15-20 minut. Podczas zabiegu Pacjent czuje ból i delikatne rozpieranie. Efekt zabiegu pojawia się stopniowo w ciągu kilku następnych dni, pełny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach i utrzymuje się ok 5-6 miesięcy.