Ulthera - lifting bezinwazyjny

Kiedy obserwujesz obwisanie skóry na twarzy i podwójny podbródek zastanawiasz się może czy możliwe jest aby bez skalpela poprawić utracony napięty owal twarzy. Proces starzenia istotnie wpływa na utratę świeżości i wygląd skóry twarzy, szyi i dekoltu – czy możliwe jest więc bezinwazyjne i bezpieczne odmłodzenie tej okolicy? Chcę pozbyć się zwisu bez długiej i bolesnej rekonwalescencji.

Ulthera - lifting bezinwazyjny

Co to jest Ulthera – lifting bezinwazyjny?

Ultherapy to urządzenie dostarczające skoncentrowaną energię ultradźwięków (HIFU) do tych samych warstw skóry, na których przeprowadza się chirurgiczny lifting skóry, nie przerywa jednak jej ciągłości, zabieg jest nazywany liftingiem bez skalpela. Energia powoduje naturalną odpowiedź naprawczą organizmu, która stymuluje powstawanie nowego kolagenu. Bezpieczeństwo i skuteczność metody zapewnia obrazowanie USG w czasie jej wykonywania.

Efekt zabiegu

Zabieg Ulthrerapy pomaga uzyskać świeży i młodszy wygląd twarzy, szyi i dekoltu. Owal twarzy poprawia się, widoczne jest uwypuklenie kości jarzmowych, skóra się zagęszcza i staje się napięta. Efekt narasta powoli do ok. 3 miesięcy po zabiegu i daje naturalny efekt bez przerysowania. Twarz wygląda na wypoczętą no i młodszą.

Opis zabiegu

Ponieważ podczas zabiegu Pacjent może odczuwać ból o różnym nasileniu zalecam przyjęcie leku przeciwbólowego (np. Paracetamol z Kodeiną) na 1-2 godziny przez zabiegiem. Po kwalifikacji do zabiegu rozrysowuję na twarzy linie wzdłuż których będę prowadził głowicę aparatu, następnie pokrywam skórę żelem do usg. Przykładam głowice do skóry i w czasie aktywacji wysyłane są wiązki fal w głąb skóry powodując uszkodzenia tkanki na ściśle określonych poziomach i ściśle określonej energii. Pacjent podczas zabiegu odczuwa rozgrzanie skóry, skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Bezpośrednio po zabiegu na skutek obkurczenia włókien kolagenu u części pacjentów widoczny jest efekt lekkiego uniesienia struktur owalu twarzy. Pełny efekt zabiegu pojawia się po ok. 3 miesiącach.